DeLaval zaprasza na EuroTier 2014

DeLaval podczas EuroTier 2014 prezentuje innowacje, które poprawiają dój, zmniejszają zużycie energii i poprawiają dobrostan zwierząt.

Hanover, 11 listopada, 2014. Innowacyjność jest siłą napędową naszej firmy. Wszystkie nasze innowacje zostały zaprojektowane z ogólnej potrzeby naszych klientów, aby móc połączyć doskonałe rozwiązania do doju z produktywnością. 
 
DeLaval oznacza zaangażowanie i ukierunkowanie na klienta, każdego dnia i o każdej porze, przez cały tydzień, przez cały rok. DeLaval oznacza dogłębne zrozumienie potrzeb krów i poszczególnych wyzwań stojących przed rolnikami oraz posiadanie rozwiązań, które mogą im sprostać.
 

“Jestem zadowolony z innowacji, które przedstawiamy podczas EuroTier,” mówi Joakim Rosengren, Prezes i CEO DeLaval. “Posiadamy i stale poświęcamy całą naszą energię, wiedzę i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów aby uczynić produkcję mleka bardziej wydajną i zrównoważoną. Mamy 130 letnią historię technologii doju, a niektórzy mówią, że w naszych żyłach płynie mleko. W istocie, żyjemy mlekiem.”

EuroTier jest kluczowym wydarzeniem dla DeLaval jako największa w Europie wystawa zwierząt, miejsce gdzie najważniejsze firmy w branży są razem oraz jako okazja do spotkania klientów i zaprezentowania własnych rozwiązań produktowych. Wspólnie tworzymy przyszłość naszego biznesu. 

Na targach EuroTier 2014 DeLaval będzie prezentować swoje najważniejsze innowacje:

DeLaval InService™ Remote- srebrny medal za innowacje

DeLaval otrzyma srebrny medal za DeLaval InService™ Remote. Jest to system zdalnego monitorowania najważniejszych parametrów technicznych podczas doju takich jak pulsacja czy podciśnienie. System generuje określone alarmy pozwalające na podjęcie szybkich działań korygujących działanie dojarni. Dane pomiarowe i alarmowe mogą być przechowywane w Chmurze danych, a następnie wykorzystane do diagnozowania i serwisowania sprzętu w gospodarstwie.

Oświetlenie LED CL6000/CL 9000 – zwiększenie produkcji mleka o 10% i redukcja kosztów energii do 75%

Pierwsze i jedyne na rynku oświetlenie zaprojektowane specjalnie z uwzględnieniem potrzeb krów, a nie tylko ludzi. Ludzie i krowy w inny sposób odbierają fale świetlne, a nowe rozwiązanie to uwzględnia. Oświetlenie nowego typu pozwala na oszczędność do 75% kosztów energii, jednocześnie umożliwia wzrost produkcji mleka o 7 – 10%.

Automatyczny system oceny kondycji krowy - DeLaval BCS

Automatyczny System oceny kondycji krowy DeLaval BCS to pierwszy system, który automatycznie generuje regularną ocenę kondycji krów dokonując pomiarów rutynowo w czasie przechodzenia krów przez bramkę selekcyjną. System dostarcza szczegółowych danych dla zootechników, weterynarzy, doradców żywieniowych dzięki codziennym pomiarom wykonywanym dla całego stada. Istnieje możliwość analizowania kondycji pojedynczych sztuk, grup lub stada aby umożliwić optymalną wydajność mającą przełożenie na dochodowość gospodarstwa.

Licznik komórek somatycznych ICC – szybki pomiar ilości komórek, oszczędność czasu i nakładów

Licznik ICC – szybki i łatwy pomiar ilości komórek somatycznych w mleku. Test ICC jest szybki i wygodny. Wynik badania otrzymuje sie w ciągu 45 sekund. To oszczędność czasu i nakładów finansowych. Dzięki odpowiedniej aplikacji wynik dostępny jest natychmiast na wyświetlaczu iPhone lub iPod Touch.

Mini czochradło DeLaval MSB – poprawa zdrowotności cieląt i kóz

Mini czochradło DeLaval MSB, to nowy typ czochradła specjalnie zaprojektowany dla cieląt i kóz. Zastosowanie czochradła pozytywnie wpływa na zdrowotność oraz dobrostan zwierząt zapewniając im czystość i komfort. Czochradło jest ekonomiczne w użyciu, posiada 24V silnik, ma także możliwość regulacji wysokości zawieszenia by dostosować ją do szybko rosnących zwierząt.

Ramię podtrzymujące CSA20 – poprawa ergonomii podczas doju

Ramię podtrzymujące DeLaval CSA20 praktyczne i wygodne rozwiązanie poprawiające ergonomię podczas doju. Nowe ramię podtrzymujące aparat łączy lekki funkcjonalny kształt, poprawioną ergonomie pracy dojarzy, a także efektywność doju w jednym rozwiązaniu. Ramie podtrzymujące to jak pomocna dłoń w czasie doju – naśladuje ruchy ludzkiej ręki w czasie zakładania i zdejmowania aparatu. Dzięki płynnym ruchom DeLaval C20 może podążać za naturalnymi ruchami krów w czasie doju.

DeLaval Harmony ™ Clover najlepszy jest jeszcze lepszy!

 

Odkąd DeLaval wprowadziło aparat udojowy Harmony™ ponad 20 lat temu, aparat ten zyskał opinię najbardziej wydajnego aparatu jednocześnie będąc najbardziej higienicznym i trwałym rozwiązaniem na rynku. Kolektor aparatu Harmony™ ma unikalną technologię, która jest chroniona patentem i posiada szeroką średnicę wylotu. Teraz ten świetny aparat z guma strzykową Clover ™.

 

Jednostka udojowa MP170 mniej znaczy więcej!

 

Nowa jednostka udojowa MP170 to prosty krok do zarządzania stadem. To rozwiązanie zbliżone do MP150 i logiczny krok. Pozwala zbierać dane dotyczące wydajności mlecznej oraz numeracji krów w celu zbudowania dokładnej bazy danych będącej elementem zarządzania stadem za pomoca systemu ALPRO™.

 

Agregaty chłodnicze o zmiennej wydajności – dostosowanie wydajności chłodniczej do obciążeń chłodniczych

Nowy agregat chłodniczy FCC dostosowuje wydajność chłodnicza do ilości mleka w zbiorniku schładzającym. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko przymarzania mleka przy dnie zbironika I redukuje czas potzrebny do schłodzenia mleka.

 

Zapraszamy wszystkich zwiedzających wystawę EuroTier 2014 do obejrzenia tych wszystkich produktów w akcji na naszym stoisku, hala 27, stanowisko H39.