X-Met: skoncentrowany i skuteczny

  • Dodano: Czwartek, 16 kwietnia 2020

Polska firma INNVIGO stale poszerza swoje portfolio produktów. W kwietniu do puli fungicydów dla rolnictwa dołączył kolejny produkt – X-Met 100 SL, przeznaczony do zwalczania chorób grzybowych w zbożach oraz w rzepaku ozimym.
X-Met 100 SL to najnowszy fungicyd od INNVIGO, który uzyskał rejestrację na początku kwietnia. Substancją czynną preparatu jest metkonazol, związek z grupy triazoli. Jego koncentracja wynosi 100 g/l produktu – i jest najwyższa wśród dostępnych na polskim rynku środków jednoskładnikowych na bazie metkonazolu. X-Met 100 SL ma działanie układowe i jest przeznaczony do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie przed chorobami powodowanymi przez patogeny grzybowe.
Jak wynika z zapisów w etykiecie, X-Met 100 SL może być stosowany w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym, rzepaku ozimym, a także w uprawach małoobszarowych: życie jarym i rzepaku jarym. Preparat wykazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu szerokiego spektrum chorób grzybowych, m.in. rdzy brunatnej, rdzy żółtej, septoriozy liści, septoriozy plew, mączniaka prawdziwego, fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła i korzeni, suchej zgnilizny kapustnych, szarej pleśni czy zgnilizny twardzikowej. Zalecana dawka wynosi 0,3-0,6 l/ha – w zależności od uprawy oraz rodzaju zabiegu.
Fungicyd X-Met 100 SL trafi do sprzedaży jeszcze w tym sezonie.
 

Kontakt PR:
Małgorzata Pałasz
tel.: 504 907 499
e–mali: m.palasz@redm.pl

Anna Pietruszyńska
Specjalista ds. Marketingu
e-mail: anna.pietruszynska@innvigo.com

Więcej informacji na stronie: https://innvigo.com/x-met-100-sl/
 

« Powrót do listy artykułów