XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Wiosną każdego roku Kielce zmieniają się w stolicę nowoczesnego rolnictwa. Ponad 600 dobrze znanych na rynku wystawców z kilkunastu krajów na blisko 60 tysiącach metrów kwadratowych prezentuje sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Z ich ofertą zapoznaje się ponad 58 i pół tysiąca zwiedzających, którzy mogą także skorzystać z fachowych porad konsultantów najważniejszych branżowych instytucji. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie w środowisku rolniczym.

Targi AGROTECH to  najlepsza okazja by zadecydować, jak w najlepszy sposób spożytkować pieniądze płynące z dopłat w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Głównym celem projektu na najbliższy czas jest m.in.  poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich. Planuje się, że łączne środki publiczne przeznaczone na realizację PROW 2014-2020 wyniosą aż 13 513 295 000 euro. Pomoc finansowa skierowana będzie głównie do sektora rolnego, który jest szczególnie istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga znacznego wsparcia. Planowane dofinansowanie wspomoże modernizację i restrukturyzację gospodarstw rolnych. Przeznaczone będzie także na premie dla młodych rolników oraz płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne.

Agrotech 2014Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych, a wśród nich Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prestiż wystawy podkreślają również towarzyszące targom wydarzenia m.in. wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz skierowane do wszystkich zwiedzających specjalistyczne konferencje 
i szkolenia.

W tym samym czasie w halach Targów Kielce odbędą się XV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

 

źródło: www.targikielce.pl